Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické informace

Muzeum je otevřené sedm dní v týdnu, v těchto hodinách:

 

Otevírací doba: 

prosinec                           8:00 -14:00

listopad a leden                8:00 - 15:00

únor                                 8:00 - 16:00

březen a říjen                   8:00 - 17:00

duben, květen, září           8:00 - 18:00

červen, červenec, srpen    8:00 - 19:00

 

Toto jsou hodiny, kdy je povolen vstup do muzea, návštěvník musí opustit prostory muzea nejpozději 90 minut poté (tj. např. v březnu v 18:30).

 

 

Muzeum je zavřené 25. prosince, 1. ledna a na Velikonoční neděli, stejně jako během oficiálních státních návštěv a ceremonií.

 

Od 1. dubna do 31. října 2017 je upraven vstup do části tábora Osvětim I. Od 10:00 do 16:00 můžete tuto část navštívit pouze s průvodcem (především angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština a polština). Na české průvodce je nutné se zeptat přímo v muzeu nebo kontaktovat muzeum předem. Čeští průvodci jsou podle všeho dostupní především pro skupinové prohlídky, které je třeba předem objednat. Pravidelné prohlídky jsou organizovány v polském, anglickém, francouzském, německém, italském a španělském jazyce. Vstup do tábora v Birkenau (Březince) je nadále volný a bezplatný. 

 

Průvodce je možné objednat na těchto tel. číslech:  (+48) 33 844 81 00 / 844 80 99 a to od pondělí do pátku - od 7:00 do 15:00

 

!!!Skupinové prohlídky (např. školy)  je možné objednat také na těchto oficiálních stránkách:

http://en.auschwitz.org/z/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1 

 

Na tomto odkazu se dozvíte také ceny, které jsou závislé na tom, zda jste individuálními návštěvníky (a jazyce prohlídky) či objednáváte průvodce jako skupina.

 

Ceny pro individuální návštěvníky (vstup do Osvětimi od 10:00 - 15:00 od dubna do října - neobjednává se dopředu) jsou: 

Polský průvodce: 25 zlotých (studenti 20 zl.)

Průvodce v jiném jazyce: 40 zlotých (studenti 30 zl.) studenti jsou do 26ti let 

 

Čeští průvodci pro individuální návštěvníky jsou červenci a srpnu k dispozici v 10:00,12:00,14:00. (slovenští v 11:00 a 13:00)

 

Cena pro skupiny (objednává se dopředu):

a) Skupina do 10 lidí - 250 zlotých

b) Skupina 11 - 30 lidí - 300 zlotých (prohlídky trvají asi 3,5 hodiny a zahrnují průvodce i v Březince)

Zdroj:  www.auschwitz.org.pl 

Obrazek

 Použito z www.mapy.cz  

 

Upozornění!!! 

Fórum na těchto stránkách má sloužit jako informační prostředek pro plánování návštěvy muzea v Osvětimi. Příspěvky, dotazy a zkušenosti týkající se návštěv Osvětimi jsou vítány. V žádném případě neslouží k šíření brožur a jiných materiálů. Toto jednání může porušovat autorská práva a je protizákonné! Brožury lze zakoupit na místě, nejsou drahé a podpoříte tak muzeum. Informace nutné k návštěvě naleznete zde: 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Brožurka

(David Kadeřábek, 11. 10. 2011 12:39)

Přeji všem hezký den, je možné zaslat českou brožurku také na můj email? Najde se někdo, kdo nám ji zašle.

Děkuji a přeji hezký den.

E-mail: d.kaderabek@seznam.cz

Brožurka - plán Osvětimi (Auschwitz I a II)

(Ondřej P., 10. 10. 2011 23:52)

Dobrý den, mohl bych také poprosit pana Pavla H. nebo někoho ochotného o zaslání brožurky a infa na ondryz@seznam.cz???

Děkuji za rychlou a kladnou odpověď

S pozdravem

Ondřej P.

český průvodce

(Markéta Š., 10. 10. 2011 21:39)

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, jestli je možné využít v Osvětimi česky mluvícího průvodce a zda je nutná rezevace. Plánujeme v říjnu navštívit Osvětim s 80lidmi. Nemohla jsem najít nějaký kontaktní email.
Díky za odpověď.

simanova@gytool.cz

Dotaz

(Petra, 8. 10. 2011 19:17)

Dobrý den, chtěla jsem tedy poprosit o brožůrku (ať netrhám partu) a také bych chtěla nějaké informace, co se týče českého průvodce. Do Osvětimi bychom jeli ve státní svátek 28.10. nebo den následující a moc rádi bychom měli výlet se všm všudy - není to přece jen kousek z Českých Budějovic. Děkuji moc

email

(Petra, 8. 10. 2011 19:53)

Taky bych mohla vlastně poslat email: petrosinka@post.cz

Re: Brožura

(Petra, 5. 10. 2011 20:26)

Vzkaz pro Nelu, prosím, mohla bys mi napsat jak je to s těma prvodcema, chtěly bysme tam jet s kolegyněma a rády bychom tam toho průvodce měly. děkuju moc.

Re: Brožurka - plán Osvětimi (Auschwitz I a II)

(Bára, 20. 9. 2011 18:40)

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o zaslání brožurky na adresu barbora.srolova@seznam.cz
Děkuji za ochotu !

Re: plán Osvětim

(Pavel H., 27. 9. 2011 20:24)

Dobrý den,

brožurku máte na mailu. A co se průvodce týče, tak pochybuji. Možná, že narazíte na nějakou skupinku lidí, co českého průvodce má, tak se s nima dohodněte, abyste mohl jít s nimi, pokud budete mít zájem. Ale jinak si myslím, že je to málo pravděpodobné. Přeji hezký výlet!

S pozdravem
Pavel H.

Osvětim - ČÁST 3

(Pavel H., 22. 7. 2011 14:41)

Zbývala mi ještě taková hodina, než jsem mohl jít do hlavního tábora (Auschwitz I). Restaurací okolo tábora je opravdu hodně, v jedné mě dokonce oslovili lehce česky, a za docela přijatelný peníz se zde dobře najíte. Já zvolil fast-food na parkovišti. Za párek v rohlíku dáte 5 zlotých, za hamburger 6, za pizzu 8. Velká jídla (restaurace) se pohybují od 20 zlotých a výše.

Auschwitz I je o poznání menší než Březinka. Za to je zde ale mnohem více věcí na projití. Dával bych si dle Vás pozor na místní prodejce. Někteří Vás osloví třeba jako mě před branou "Arbeit Macht Frei", kde se mi pohled snažili prodat za 5 zlotých (normálně stojí 1 zlotý). Zde opět doporučuji jít po směru šipek (po levé straně celého tábora). Na mnoha místech jsou opět tabule s popisy, co se zde v jakém "bloku" (budově) stalo. Uvnitř těchto budov najdete stálé expozice. Například věci zabavené obětem - brýle, 2 tuny ustřihaných vlasů, kufry, příbory, panenky, dětské ale i dospělé oblečení. Některé expozice mi přišly opravdu hodně zajímavé. Všechny texty jsou ve 3 jazycích - polštině, angličtině a hebrejštině.
Expozice v žádném případě nedoporučuji dětem, jsou zde většinou obrázky vyzáblých dětí, mučených lidí anebo jiné dobové fotografie, které rozhodně nejsou pro smích. Můžete se také projít mezi dráženými zdmi "zdmi smrti", kudy byla vláčena většina těch, co šly rovnou na smrt. Jsou zde také vystaveny příběhy lidí, dokumenty, fotografie obětí atp. Pro veřejnost je také otevřeno jedno krematorium.

I když je Auschwitz I prostory menší jak Březinka, strávil jsem zde bezmála 4 hodiny. Bohužel jsem se už kvůli času nedostal do třetího tábora - Auschwitz III - Monowitz (největší pracovní tábor), ale i tak si myslím, že toho uvidíte hodně. Při odchodu jsem si ještě koupil dva pohledy za 2 zlotý.

Odjíždím zhruba v půl sedmé večer, parkoviště je už téměř prázdné. Při odjezdu zaplatíte 8 zlotých a můžete domů. Opět jeďte podle navigace nebo mapy, alespoň než přijedete někam, kde jsou ukazatele na Českou republiku. Mě navigace vedla přes Frýdek-Místek. V Praze jsem byl něco málo po půlnoci.

Abych to shrnul. Tento výlet na mě pravděpodobně bude mít dopad po celý můj život. Je to jedno z těch míst, kam se už asi nikdy nepodívám, ale nelituji toho, že jsem tam byl. Hodně lidí se vás zeptá, proč jedete na takové místo. Mohu konstatovat, že člověk, který zde nebyl a neviděl jaké to tady je, nepochopí, proč to lidi tak hodně přitahuje. Podle mého je Osvětim jedním z těch míst, které by mělo být navštíveno povinně a každým. Pokud tedy váháte, jestli jet, či ne, tak neváhejte a vyražte. Já nelituji a nebudete ani vy...

PS: Kdybyste měli ještě nějaké otázky, tak se klidně ptejte, zkusím Vám na ně odpovědět, pokud to bude v mých silách :)

S pozdravem
Pavel H.

Re: Osvětim - ČÁST 3

(Vladka, 26. 7. 2011 17:05)

I když návštěvu nedoporučujete dětem, chci se zeptat jestli je vstup omezen věkem. Prý dětem ve škole říkali, že se tam může až od 15 let.

Re: Re: Osvětim - ČÁST 3

(Mejla, 27. 7. 2011 21:18)

Věk dětí není omezen. Nicméně děti se do tohoto prostřední dle mého názoru nehodí.

Re: Re: Osvětim - ČÁST 3

(Pavel H., 28. 7. 2011 12:18)

Jak již řekla Mejla, vstup věkově omezen není. Své děti tedy s sebou vzít můžete. Ještě bych mohl podotknout, že příroda okolo těchto táborů je docela hezká na procházky :) A centrum Osvětimi je také krásné.

Re: Osvětim - ČÁST 3

(LenkaH, 25. 9. 2011 15:51)

Ahoj Pavle, já jsem byla s kamarádkou v Osvětimi loni v létě a během pár dní se tam chystáme znovu. Je to přesně, jak říkáte, Březinka je neuvěřitelně velká, jen co jsem prošla vstupní bránou, musela jsem se zastavit, protože mi to naprosto vyrazilo dech. A ještě víc, když pak člověk vystoupí do té strážní budovy úplně nahoru a pod sebou vidí ty koleje srmti...

Každopádně, můj dotaz směřuje na tábor číslo III - Monowitz. Informace o něm jsem hledala na více místech, ale nic moc se mi nepodařilo najít, hlavně místo, kde leží. Nevíte náhodou, jestli se dá i tam zajít?

Díky za odpověď.

Re: Re: Osvětim - ČÁST 3

(Pavel H., 25. 9. 2011 16:09)

Dobrý den Lenko,

jsem rád, že jste toto místo navštívila a podle toho co píšete soudím a věřím tomu, že na Vás toto místo mělo stejný dopad jako na mě.

Co se týče pracovního tábora Auschwitz III - Monowitz, vlastně ani nevím, jestli se tento tábor dá navštívit nebo ne a jestli z něj něco po válce zbylo. Dnes na tomto místě stojí továrny na zpracování železa a dalších kovů, které vlastní polské firmy. Takže bohužel, opravdu nevím. Možná, že na místě nějaké dobové stavby stále stojí, ale pro navštívení je pravděpodobně pouze Auschwitz I a II.

Re: Re: Re: Osvětim - ČÁST 3

(Pavel H., 25. 9. 2011 16:11)

A ještě jsem zapomněl.

Tyto továrny vlastně stojí asi 10 minut cesty od hlavního tábora (Auschwitz I) :)

S pozdravem
Pavel H.

cena vstupneho

(Horvathova, 21. 9. 2011 14:01)

Este by som sa chcela spytat ako je to s cenou vstupneho pre vacsiu skupinu, cca 45 ludi.
Dakujem ;)

Re: cena vstupneho

(Pavel H., 23. 9. 2011 21:12)

Dobrý den,

tak podle oficiálního ceníku, který samozřejmě najdete i na oficiálních stránkách tábora byste museli udělat dvě skupinky. Podle všeho to funguje tak, že na 1 průvodce může být maximálně 30 lidí. Bavíme se teďka o 1-denní prohlídce, tedy prohlídce, která Vás provede oba tábory (Auschwitz I a Auschwitz II - Birkenau).

Za každou skupinku (11 - 30 lidí) zaplatíte 280 polských zlotých. A pozor. Musíte si ještě za každého člověka povinně zaplatit sluchátka, který stojí 5 zlotých na osobu. Pokud tedy správně počítám, celé kompletní vstupné by Vás vyšlo na + - 785 polských zlotých = cca 4500,- Kč.

Neberte mě ale vážně, bral jsem to z jejich stránek a přesnou cenu zjistíte až teprve, když si do tábora zavoláte a oni Vám přesnou cenu řeknou.

Přeji hezký výlet! S pozdravem
Pavel H.

Re: Re: cena vstupneho

(Pavel H., 23. 9. 2011 21:15)

Ještě takový dodatek. Možná že jsem se spletl, ale cena by neměla být 280 zlotých, ale 480 zlotých. 280 zlotých zaplatíte za skupinku pouze tehdy, pokud se chcete podívat pouze do Březinky (Auschwitz II). 480 zlotých je za oba tábory.

Omlouvám se, snad je to takto správně. Ale pro jistotu si opravdu zavolejte přímo tam.

S pozdravem
Pavel H.

český průvodce

(Monika, 21. 9. 2011 16:00)

Dobrý den,
chtěla jsem se informovat zda by bylo možné na neděli 25.09.2011 zajistit českého průvodce pro 4osoby a v jaké by to bylo cenně? Chtěli bychom se totiž podívat i do Auschwitz I, ale dočetli jsme se, že bez průvodce se tam mezi 10-15 hod. nedostanem. Děkuji S pozdravem Monika K.

Re: český průvodce

(Pavel H., 23. 9. 2011 20:54)

Dobrý den,

zde pravděpodobně žádného průvodce neseženete. Jedině zkusit zavolat přímo do Osvětimi a domluvit se tam. Anebo narychlo najít někoho v ČR , kdo by se s Vámi dovnitř podíval. Popřípadě bez průvodce nejdříve můžete jít navštívit Auschwitz II a po 3 hodině Auschwitz I.

Přeji hezký výlet! Pavel H.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující »