Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické informace

Muzeum je otevřené sedm dní v týdnu, v těchto hodinách:

 

Otevírací doba: 

prosinec                           8:00 -14:00

listopad a leden                8:00 - 15:00

únor                                 8:00 - 16:00

březen a říjen                   8:00 - 17:00

duben, květen, září           8:00 - 18:00

červen, červenec, srpen    8:00 - 19:00

 

Toto jsou hodiny, kdy je povolen vstup do muzea, návštěvník musí opustit prostory muzea nejpozději 90 minut poté (tj. např. v březnu v 18:30).

 

 

Muzeum je zavřené 25. prosince, 1. ledna a na Velikonoční neděli, stejně jako během oficiálních státních návštěv a ceremonií.

 

Od 1. dubna do 31. října 2017 je upraven vstup do části tábora Osvětim I. Od 10:00 do 16:00 můžete tuto část navštívit pouze s průvodcem (především angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština a polština). Na české průvodce je nutné se zeptat přímo v muzeu nebo kontaktovat muzeum předem. Čeští průvodci jsou podle všeho dostupní především pro skupinové prohlídky, které je třeba předem objednat. Pravidelné prohlídky jsou organizovány v polském, anglickém, francouzském, německém, italském a španělském jazyce. Vstup do tábora v Birkenau (Březince) je nadále volný a bezplatný. 

 

Průvodce je možné objednat na těchto tel. číslech:  (+48) 33 844 81 00 / 844 80 99 a to od pondělí do pátku - od 7:00 do 15:00

 

!!!Skupinové prohlídky (např. školy)  je možné objednat také na těchto oficiálních stránkách:

http://en.auschwitz.org/z/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1 

 

Na tomto odkazu se dozvíte také ceny, které jsou závislé na tom, zda jste individuálními návštěvníky (a jazyce prohlídky) či objednáváte průvodce jako skupina.

 

Ceny pro individuální návštěvníky (vstup do Osvětimi od 10:00 - 15:00 od dubna do října - neobjednává se dopředu) jsou: 

Polský průvodce: 25 zlotých (studenti 20 zl.)

Průvodce v jiném jazyce: 40 zlotých (studenti 30 zl.) studenti jsou do 26ti let 

 

Čeští průvodci pro individuální návštěvníky jsou červenci a srpnu k dispozici v 10:00,12:00,14:00. (slovenští v 11:00 a 13:00)

 

Cena pro skupiny (objednává se dopředu):

a) Skupina do 10 lidí - 250 zlotých

b) Skupina 11 - 30 lidí - 300 zlotých (prohlídky trvají asi 3,5 hodiny a zahrnují průvodce i v Březince)

Zdroj:  www.auschwitz.org.pl 

Obrazek

 Použito z www.mapy.cz  

 

Upozornění!!! 

Fórum na těchto stránkách má sloužit jako informační prostředek pro plánování návštěvy muzea v Osvětimi. Příspěvky, dotazy a zkušenosti týkající se návštěv Osvětimi jsou vítány. V žádném případě neslouží k šíření brožur a jiných materiálů. Toto jednání může porušovat autorská práva a je protizákonné! Brožury lze zakoupit na místě, nejsou drahé a podpoříte tak muzeum. Informace nutné k návštěvě naleznete zde: 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Osvětim - ČÁST 2

(Pavel H., 22. 7. 2011 14:41)

V místě je vše, co turista potřebuje - informační středisko, bankomat, směnárna (i za české koruny - já dostal za 300,- Kč asi 45,- zlotých) a občerstvení. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na suvenýry - nejvíce se zde prodávají knížky a turistické mapy tohoto místa.

Já jsem šel do tábora bez průvodce a protože Auschwitz I je přístupný pro individuální turisty pouze mimo časy od 10 - 15 hodin, šel jsem se podívat do Březinky. Před vstupem si doporučuji koupit mapu tábora (Auschwitz I a II), kterž je k dostání i v českém jazyce. Poté už do samotného tábora. Můžete jít pěšky podél železničního komplexu, kam byly přivezeny první oběti anebo se můžete svézt zdarma autobusem (jezdí každých 15 minut), který jezdí právě mezi Březinkou (Auschwitz II) a Auschwitz I. Je to asi 3 kilometry, takže záleží opět jen na Vás (já to pěšky šel 15 minut). Vstupy do obou táborů jsou pro všechny individuální turisty zcela zdarma.

Něco co Vás na Birkenau naprosto zarazí, je velikost. Zapomeňte na to, co vidíte na fotografiích, protože až projdete hlavní bránou a rozhlédnete se, neuvěříte. Tak ohromný komplex jsem v životě neviděl a musím říct, že jsem byl v šoku. Můžete si vybrat, jak budete Auschwitz II procházet, všude jsou šipky, které Vás vedou okružní cestou (začíná se po levé straně - ženský tábor). Některé z dochovaných budov (dětský komplex, ženský komplex, kuchyně, latríny...) jsou otevřené pro veřejnost a můžete se do nich tedy i podívat. Když jdete dál, máte před sebou trosky krematorií. Doporučuji podívat se do budovy "sauny" nebo tzv. "táborové lázně". Zde byli všichni vězni přijímání a selektováni. Je to ta nejvzdálenější budova od hlavní brány. Jděte dovnitř po pravě straně, abyste se mohli podívat, jak touto budovou procházely všechny oběti. Na mnoha místech jsou informační tabule spolu s dobovými fotografiemi. Nepotřebujete tedy ani žádného průvodce. Ten Vám řekne bezmála tolik, co je napsáno (v angličtině) na těchto tabulích. Oproti skupinkám s průvodci máte velikou výhodu. Můžete se podívat kdekoliv se Vám zachce a ne jít po turistické trase. Já tak udělal a viděl jsem i hodně ostatních míst. Celý komplex Birkenau jsem prošel za bezmála 3,5 hodiny chůze. Opravdu se připravte na to, že pokud se budete chtít jít podívat na celý tábor, musíte mít dost času. Komplex je opravdu ohromný.

Osvětim - ČÁST 1

(Pavel H., 22. 7. 2011 14:40)

Zdravím, myslel jsem, že bych se s Vámi mohl podělit o zážitky z včerejšího výletu do Osvětimi. Snad Vám to pomůže najít odpovědi na některé z otázek. Začnu asi cestou.

Vyrážel jsem v 5 ráno z Prahy. Cesta po republice v pořádku, jel jsem přes Ostravu a potom dál na Polsko (značení na dálnici). Před vjezdem doporučuji zakoupit mapu Polska nebo mít navigaci. V Polsku totiž mají dálnice jenom na místech, kde je nepotřebujete. Můžete jet také přes Frýdek-Místek (dálnice v Polsku, myslím A4), ale stejně se nevyhnete jízdě přes obce. Řeknu vám, že po jízdě v polských obcích poznáte, co to znamená jet na rovince při perfektním výhledu 40 nebo 30km/h. Rychlostní omezení jsou v obcích opravdu absurdní. Obce jsou v Polsku hlavně značeny takovými bílými cedulemi s černými siluetami města, nemají tedy označení jako u nás. Jakmile je tato značka přeškrtnuta, můžete jet 90 km/h pokud není uvedeno jinak. Nevím, jaké budete mít štěstí vy, ale já narazil za celou dobu nenarazil ani na jedny policisty. Hlavně berte v potaz, že se na polských silnicích vůbec, ale vůbec nehraje na plné čáry. Na dvojité plné čáře mě v obci před zatáčkou začal předjíždět kamion. Magoři. Takže opravdu hodně opatrně, radši zastavte, než abyste riskovali svůj život.

Kolem 10:30 jsem přijel na místo. Jakmile budete přijíždět k Auschwitz I, dávejte si pozor na parkoviště. Jsou tam na místě asi 4 z toho pouze jedno je to pravé. Ostatní jsou parkoviště hotelů, restaurací atp. a jsou předražené. Už z dálky na Vás lidi mávají ať k nim jedete zaparkovat. Dejte si tedy načas a zaparkujte správně přímo v tom pravém (parkoviště přímo u koncentračního tábora). Za celý den zaplatíte 8 zlotých (auto/moto) a platíte až při odjezdu. Vyjde vás nejlevněji a máte auto hlídané.

Je to vhodné pro větší děti?

(Alena, 21. 7. 2011 17:11)

Zdravím, ráda bych se do Osvětimi podívala s celou rodinou, ale nevím, zda je to vhodné pro děti ve věku 10 a 12 let?
Mockrát díky za odpověď.

Re: Je to vhodné pro větší děti?

(Pavel H., 22. 7. 2011 13:29)

Já si myslím, že pokud nebudete brát děti dovnitř na výstavy obětí (sběr vlasů obětí, oblečení, dětských hraček, fotografií z doby ...) mělo by to být v pořádku. Tyhle výstavy jsou hlavně v Auschwitz I, tedy v místě kde je ta legendární "Arbeit Macht Frei". V Auschwitz II Birkenau (Březinka) bych si dával pozor na otevřený terén, na hodně místech jsou tabule s popisy včetně fotografií z doby (pálení obětí atp.) Ale jinak si myslím, že v pořádku. Bylo tam hodně lidí, co sebou měly děti. Myslím si, že v tomto věku stále nebudou chápat, co se zde úplně stalo, takže je to v pořádku, ale záleží čistě jenom na vás. Pro mě to bylo citově docela jiné, takže bych svoji 10ti letou sestru na toto místo nevzal. Radši ať se o tomto místě dozví ve škole a pak se rozhodne se sem podívat, asi tak jako já.

Vstupné

(Pavel, 19. 7. 2011 17:49)

Zdravím všechny,mám prosbu zda nevíte někdo kolik je vstupné a zda se tam dá platit českou měnou? Předem dík.

Re: Vstupné

(eva, 21. 7. 2011 16:53)

Je tam směnárna,dají se peníze rozměnit jak ve zlotých tak i v eurech,ale ve zlotých se to vyplatí více.Byli jsme tam tento víkend,je tam strašně moc lidí....

platba kartou

(Bohumil, 20. 7. 2011 20:40)

A platit se da kartou, akorat pozor na parkoviste, jsou rozdilne ceny, ale pocitejte tak 10 zlotych.

vstupne

(Bohumil, 20. 7. 2011 20:32)

Dnes jsem tam byl a vstupne je 35, respektive 25 zlotych. Plus 5 zlotych za sluchatka. V cestine jsou prohlidky v 10.00 a ve14.00. Ve slovenstine v 11.00. Jinak je tam lidi snad vic, nez tam bylo v dobe tabora, hrozny!

český průvodce

(Marunka, 9. 7. 2011 20:28)

ahoj,
poradíte někdo jak je to s českým průvodcem od kdy tam je nebo tak? chystáme se v srpnu na víkend na Moravu a rádi bychom navštívili i Osvětim. Tak pokud víte od kdy (jaké hodiny) je i český průvodce a jestli je nutná rezervace budu ráda za jakékoliv informace. Moc díky z info. Marunka

Re: český průvodce

(M, 14. 7. 2011 14:20)

Kontaktovala jsem rezerv. kancelář. Český průvodce je v 10 a 14h každý den během prázdnin, bez rezervace.

Re: Re: český průvodce

(Marunka, 14. 7. 2011 18:14)

Děkuji moc za info :-D určitě tam zavítáme ještě letos o prázdninách

Re: Re: Re: český průvodce

(Iva, 18. 7. 2011 21:57)

Jeli jsme teď v neděli neplánovaně a funguje průvodce jak je uvedeno v 10 a ve 14h. Ovšem příště jedině bez něj :( pro mne to bylo omezení, navíc skupiny šly velmi rychle po sobě.

cesta

(Ondra, 19. 6. 2011 20:14)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak se dostanu z Ostravy ke koncetračnímu táboru..jede tam nějak autobus..? Děkuju

Je omezena doba, kdy se do areálu může bez průvodce?

(Veris, 10. 6. 2011 16:33)

Ahoj, v Osvětimi jsem sice byla se základkou, ale bylo to všechno chaotické, takže bych tam chtěla jet ještě jednou a tentokrát bez průvodce. Nevíte prosím, jestli je doba, kdy můžete do areálu bez průvodce nějak omezena nebo můžete kdykoliv? Děkuju za odpověď.

Re: Je omezena doba, kdy se do areálu může bez průvodce?

(Jarka, 13. 6. 2011 21:19)

V Osvětimi jsme byli včera. Podle informací u kasy je vstup bez průvodce možný od 15. hodiny. Do Birkenau je vstup možný kdykoli a zdarma. Jarka

Re: Re: Je omezena doba, kdy se do areálu může bez průvodce?

(Romana, 14. 6. 2011 20:47)

prosím kdy je tam třeba a jak domluvit si průvodce českého jestli je to možné děkuji

Nezapomeňte na Terezín

(Jarka, 13. 6. 2011 21:59)

Kdo máte možnost, navštivte městečko nedaleko Litoměřic v Ústeckém kraji -Terezín-ghetto a věznice gestapa. Je to neméně působivé místo. I tam se můžete poklonit památce umučených, přečíst si jejich osobní příběhy, vidět jimi namalované obrázky, vyrobené dárky z toho, co bylo po ruce, vidět fotografie z divadelního vystoupení dětí, když pak malí herci byli zařazeni do transportů do Osvětimi a jinam. Je tam toho spoustu k vidění, den vám nestačí.

Pro Marii

(Jarka, 13. 6. 2011 21:40)

Pohled na hromady kufrů, vlasů atd. je součástí základní prohlídky s průvodcem.

Výše vstupného

(Jarka, 13. 6. 2011 21:23)

Vstupné s průvodcem je 40 zlotých, v místě je směnárna.

Prohlídka s průvodcem!

(Barča, 2. 2. 2011 13:16)

V Osvětimi jsem byla se třídou na exkurzi,byl to březen minulého roku. Rozhodně doporučuji prohlídku s průvodcem, sice to byl polák, ale uměl skvěle česky. Do hrůzyplného prostředí vsazoval i silné příběhy, které v brožurách rozhodně nenajdete. Nejvíce na mě zapůsobilo muzeum s vystvenými vlasy židů, jejich botami a kufry. Chtěla bych se tam letos vydat znovu, jelikož jsem si k tomuto místu vytvořila silné citové pouto a všem, kteří toto místo ještě nepoznali, doporučuji prohlídku.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující »