Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistické informace

Muzeum je otevřené sedm dní v týdnu, v těchto hodinách:

 

Otevírací doba: 

prosinec                           8:00 -14:00

listopad a leden                8:00 - 15:00

únor                                 8:00 - 16:00

březen a říjen                   8:00 - 17:00

duben, květen, září           8:00 - 18:00

červen, červenec, srpen    8:00 - 19:00

 

Toto jsou hodiny, kdy je povolen vstup do muzea, návštěvník musí opustit prostory muzea nejpozději 90 minut poté (tj. např. v březnu v 18:30).

 

 

Muzeum je zavřené 25. prosince, 1. ledna a na Velikonoční neděli, stejně jako během oficiálních státních návštěv a ceremonií.

 

Od 1. dubna do 31. října 2017 je upraven vstup do části tábora Osvětim I. Od 10:00 do 16:00 můžete tuto část navštívit pouze s průvodcem (především angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština a polština). Na české průvodce je nutné se zeptat přímo v muzeu nebo kontaktovat muzeum předem. Čeští průvodci jsou podle všeho dostupní především pro skupinové prohlídky, které je třeba předem objednat. Pravidelné prohlídky jsou organizovány v polském, anglickém, francouzském, německém, italském a španělském jazyce. Vstup do tábora v Birkenau (Březince) je nadále volný a bezplatný. 

 

Průvodce je možné objednat na těchto tel. číslech:  (+48) 33 844 81 00 / 844 80 99 a to od pondělí do pátku - od 7:00 do 15:00

 

!!!Skupinové prohlídky (např. školy)  je možné objednat také na těchto oficiálních stránkách:

http://en.auschwitz.org/z/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1 

 

Na tomto odkazu se dozvíte také ceny, které jsou závislé na tom, zda jste individuálními návštěvníky (a jazyce prohlídky) či objednáváte průvodce jako skupina.

 

Ceny pro individuální návštěvníky (vstup do Osvětimi od 10:00 - 15:00 od dubna do října - neobjednává se dopředu) jsou: 

Polský průvodce: 25 zlotých (studenti 20 zl.)

Průvodce v jiném jazyce: 40 zlotých (studenti 30 zl.) studenti jsou do 26ti let 

 

Čeští průvodci pro individuální návštěvníky jsou červenci a srpnu k dispozici v 10:00,12:00,14:00. (slovenští v 11:00 a 13:00)

 

Cena pro skupiny (objednává se dopředu):

a) Skupina do 10 lidí - 250 zlotých

b) Skupina 11 - 30 lidí - 300 zlotých (prohlídky trvají asi 3,5 hodiny a zahrnují průvodce i v Březince)

Zdroj:  www.auschwitz.org.pl 

Obrazek

 Použito z www.mapy.cz  

 

Upozornění!!! 

Fórum na těchto stránkách má sloužit jako informační prostředek pro plánování návštěvy muzea v Osvětimi. Příspěvky, dotazy a zkušenosti týkající se návštěv Osvětimi jsou vítány. V žádném případě neslouží k šíření brožur a jiných materiálů. Toto jednání může porušovat autorská práva a je protizákonné! Brožury lze zakoupit na místě, nejsou drahé a podpoříte tak muzeum. Informace nutné k návštěvě naleznete zde: 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Prohlídka s průvodcem!

(Jakub Kučera, 13. 6. 2011 18:24)

Mužete mi prosím doporučit, kde bych mohl pro náš zájezd sehnat průvodce? Děkuji

Podrobnější web

(Jarda, 10. 6. 2011 13:39)

Dobrý den,kolik prosím stojí vstupné,jsou nějaké podrobnější web.stránky o taboruOsvětim?,chtěli by sme se přijet podívat.Díky za odpovědi.

reakce na českého průvodce

(Tomáš, 29. 9. 2010 16:03)

Byli sme v Osvětimi s přítelkyní v půlce srpna a s českým průvodcem nebyl problém,dostanete sluchátka a prohlídka je vedena v češtině :)takže nechápu v čem ste měli problém,asi se jednalo jen o nedorozumění..

Re: reakce na českého průvodce

(Sára, 15. 5. 2011 18:04)

český průvodce je k dispozici pouze červenec-srpen,jinak ne.

Prohlídka s dětmi?

(Jana, 9. 5. 2011 8:44)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je vhodné vzít do Osvětimi děti 13 a 10 let? Moc děkuji.

Pro Barču...

(Pavel , 21. 4. 2011 0:32)

Se psem se na prohlídku určitěš nedostanete, pamatuju si na cedule se zákazem. Co se týká části KANADA, není součástí prohlídky. Uvidíte v Březince pouze přední část, několik bloků a trosky plynových komor a krematorií č. 1+2. Část kterou by jste chtěla vidět je v zadní části u krematorií č.3+4. (Jednalo se o třídírnu, která měla cca 25 bloků), kousek od místa, kde byly spalovací jámy. Jinak ještě dodám, že vstup se platí pouze v kmenovém táboře Osvětim I (cca 70- 80zl.) Do Březinky je možné se dostat zdarma. Můj plán je místo navštívit ještě jednou a rozdělit návštěvu na dva dny. Podotýkám, že Březinka je natolik rozsáhlá, že zde najdete 250 obytných bloků.(Nebo lépe řečeno trosek). Nachodíte mnoho a mnoho kilometrů...

Info...

(Pavel, 21. 4. 2011 0:16)

Dobrý den, návštěva KT Osvětim mě tolik sebrala, že není den, kdy bych si na tento děsivý zážitek nevzpomněl. Dlouhou dobu se tomuto místu věnuju a pokud budete mít zájem o jakékoliv informace, velice rád Vám je poskytnu na mailové adrese vartas@centrum.cz nebo na tel. 775960397. Doporučuji výlet spojit s návštěvou města Krakow a solným dolem Wielička. Pokud se rozhodnete vyrazit se stanem, doporučuji pěkný kemp, cca 70 km od Osvětimy. Jmenuje se "RYBNIK" a ubytování pro dva+ stan+auto+soc. zařízení nás přišlo na pouhých 25 zl. na dva dny. Kemp je udržovaný, bohužel zde ale platí zákaz koupání!!! Rád bych ještě informoval, že prohlídka KT Osvětim I +II s průvodcem trvá cca 5,5 hodiny a i tak neuvidíte vše.

KANADA

(Marie, 21. 1. 2011 11:21)

Dobrý den, v Osvětimi jsem byla ještě na zákl.škole a pamatuji si, že to bylo velmi zajímavé a děsivé. Dnes po 12ti letech, bych ráda znovu navštívila OSVĚTIM,teď i s mužem, který je původem z Izraele. Můj dotaz se týká skladů KANADA. Pamatuji si, že jsme se školou procházeli sklady s oblečením, kufry, brýlemi, protézami, vlasy... je toto zahrnoto také v klasické návštěvě s individuálním průvodcem, nebo je tento okruh pouze pro školy a celodenní okruh???? prosím odpovězte někdo. Předem děkuji....

Psi

(LenkaH, 31. 12. 2010 0:00)

Víte někdo, jestli se dovnitř obou táborů může jít i se psem? Já jsem tam byla v létě a hodně lidí se mě na to od té doby ptá. Bohužel, neznám na to odpověď, protože jsem si zákazu nebo povolení nevšimla. Bylo by dobré, kdyby to věděl někdo na 100% a např. sem dal fotku zobrazující zákaz vstupu. Aby to nebylo jako třeba s českým průvodcem, kdy tu někdo píše, že chodí, někdo, že ne, lidi tam pak jedou s jistotou průvodce a nedostanou ho. Tak aby tam někdo nejel se psem a před bránou je nepustili dovnitř.
Díky! :)

Naše návštěva tábora

(Ka3na, 8. 11. 2010 18:48)

Vyrazili jsme do Osvětimy v sobotu ( 6.11. )autem z Opavy,byl krásný slunečný den,i když čím více jsme se blížili místu návštěvy,tím víc se obloha zatahovala a začínal foukat silný vítr,jakoby nás chtěl odehnat.Na místo jsme dorazili v půl 12 s pocitem,že stihneme českého průvodce jak tady někdo psal.Byl to ale omyl,český průvodce nebyl a tak jsme si koupili za 4 zl. malého průvodce na papíře a vstoupili do tábora sami a nakonec jsme byli rádi.Skupinky různojazyčných návštěvníků kolem nás místy skoro běželi a určitě neměli čas se pozastavit a popřemýšlet o tom co vidí,o tom co se tady vlastně dělo!Sami jsme si oba tábory v klidu prošli,dá se říct,že vše potřebné jsme si přečetli v průvodci nebo na popiscích v polském jazyce.Odjížděli jsme už za šera,lomcoval s námi vítr iemoce,které vstřebáváme doteď,myslím,že každý by se sem měl podívat,aby se už takové hrůzy nikdy neopakovali.Člověk by neměl na člověku páchat taková zvěrstva,na to nemá nikdo z nás právo...Myslím na všechny zmizelé duše lidí z koncentračních táborů a doufám,že odpočívají v pokoji!

otázky k exkurzi pro třídu?

(Jakub, 16. 10. 2010 21:32)

chci vzít třídu na prohlídku do Osvětimi.

Přijedeme vlakem. Nevím kolik bude stát vstupné? Ani zda se musíme zarezervovat čas a datum? Jezdí tam nějaké busy mezi jednotlivými koncentračními objekty? děkuji - odpovědi mi pomůžou abych to mohl realizovat, myslím že by to studenti měli vidět, nebo se pletu - a nebudou z toho nic mít? díky

česká prohlídka

(Regina, 29. 9. 2010 16:22)

Byli jsme v Osvětimi 27.9., ale kvůli kolonám jsme přijeli těsně po poledni, čeští průvodci už byli v terénu. Nevadí, zařadili jsme se do polské prohlídky a většinu jsme rozumněli. Polská průvodkyně byla moc milá a když se na konci prohlídky dověděla, že jsme Češi a že nám ujel autobus do Birkenau, sehnala nám další a jela tam s námi, i když tato prohlídka je už bez průvodce a ochotně nás provázela i tady. Pršelo a bylo nevlídné počasí, ale tím byla umocněna všechna ta hrůza, co tu museli ti chudáci vytrpět. I když máme z holocaustu hodně poznatků a vědomostí, při návštěvě Osvětimi naskakuje husí kůže a derou se slzy. Doporučuji všem, hlavně mladé generaci a vážím si úsilí udržet toto muzeum válečných hrůz.

žádná česká prohlídka

(Zuzka, 27. 9. 2010 21:43)

Dnes jsme navštívili Osvětim. Byli jsme z této diskuze poučeni o problémech s prohlídkou v češtině. Sice jsme se na možnost českého průvodce nebáli zeptat, prodavačka lístků nám ale sdělila, že to není možné a pouze ukázala na rozpis jiných cizojazyčných prohlídek. Tak nám nezbylo nic jiného než jít na polskou prohlídku, paní průvodkyně byla ale velmi milá a vzhledem k tomu, že až do konce prohlídky vydrželi z naší skupiny pouze Češi (celkem 9), občas nějaké to slovo pronesla i v češtině.V prodejně se dají koupit 2 brožury v češtině celkem za 16 zlotých - jedna je zkrácenou verzí prohlídky, druhá shrnuje historii a současnost muzea konc.tábora. I přes neuvěřitelně ošklivé počasí to bylo opravdu velký zážitek.Návštěvu doporučujeme všem.

Míša

(Průvodce, 20. 9. 2010 20:45)

zdravím teď o víkendu jsme Osvětim navštívili, na proti areálu je parkoviště za 3 zl./hod, u vstupu do areálu je za 8 zl/hod. U kasy jsme se zeptali zda je možný výklad v češtině, jelikož na informační ceduli český průvodce nebyl a problém nebyl český průvodce samozřejmě k dispozici byl, vše je jen o tom se nebát zeptat,zaplatili jsme vstupné 38 zl.(v budově je směnárna a dá se platit i kartou) na osobu a od 12:00 jsme měli prohlídku,takže je lepší přijet kolem 12:00.U kasy dostanete vstupenku a samolepku, na vstupenku si vyzvednete sluchátka a takový vysílačky nebo spíš zesilovač, abyste slyšeli výklad průvodce a samolepku si nalepíte na viditelné místo, aby bylo poznat,že tam nejste na černo a ke které jazykové skupině patříte. Cena zahrnuje prohlídku obou táborů, ale jak říkal pan průvodce je to jen na vás zda do toho druhýho půjdete, pže se tam musím přejíždět cca 3 km autobusem nebo autem. Prohlídka prvního tábora trvá cca.2 hodiny a druhého cca. 1,5 hod.

průvodce

(Linda, 15. 9. 2010 20:46)

Za 14 dní se chystáme ve čtyř lidech do Osvětimi. Chtěla bych se zeptat jak to probíhá....zaparkujem auto na parkovišti a rádi bychom šli do Osvětimi I. Zaplatíme 250kč a dostaneme nějaké sluchátka , kde nám bude česky někdo vypravovat, nebo jak to probíhá? Prosím o info. Díky moc.

OMYL

(Tomáš, 14. 9. 2010 19:17)

Tuto sobotu jsme navštívili konc. tábor v Osvětimi. Vyjeli jsme tak, abychom stihli českého průvodce v 11 hod, tak jak je zde avizováno. Bohužel nejsou ani české, ani slovenské prohlídky.... Doporučuji tam zavolat dopředu a zamluvit si individuální prohlídku s dopředu zamluveným českým průvodcem, tak jak nám bylo řečeno na informacích.

vstupne

(joseph, 18. 8. 2010 9:48)

tak jak tam je vubec to vstupne? plati se tam teda?

Nějaké info

(LenkaH, 15. 8. 2010 16:49)

Zdravím všechny, co se chtějí do Osvětimi podívat, určitě tam jeďte, měl by to vidět každej.
Já tam byla se svojí kamarádkou ve čtvrtek, 12. 8. Dojely jsme tam po 11, parkoviště u Osvětimi I je placený, 3 zloté na hodinu. U Březinky je zdarma. Vzhledem k tomu, že v "jedničce" byla v tu dobu asi tak miliarda lidí, šly jsme do "dvojky" - Birkenau. Dojít se tam dá v pohodě pěšky, je to asi 3 km. Birkenau je o moc větší, takže jsme tam byly až asi do půl čtvrté, což nám po návratu do "jedničky" krásně vyšlo - od tří se tam může vstoupit bez průvodce. Podle mě je lepší si oba tábory projít bez průvodce, byly jsme svědkem toho, že jedna průvodkyně šla s deštníkem nad hlavou a za ní, asi tak 20 m daleko, doslova utíkala skupina cizinců a měli co dělat, aby ji neztratili. Prohlídka s průvodce údajně trvá 3 - 3,5 hod., my jsme tam ztrávily dvojnásobný čas a neviděly jsme všechno. Co asi vidí ti lidi, co jdou s průvodcem?
V některých budovách je zákaz focení, kterej ale stejně nikdo nedodržuje.
Jinak, od hranic jsme trochu tápaly, je tam teď plno rozkopaných silnic (asi jako u nás), ale směr Osvětim je celkem dobře značenej, kde nebyla značka, jely jsme prostě rovně a trefily v pohodě.
Hodně nás mrzelo, že neměli žádnou knížku v češtině, jsou přeložený do spousty jazyků, ale na nás nějak zapomněli. Dostupný jsou jen asi tři brožury.
Pokud máte někdo nějakej dotaz, ráda zodpovím - pokud budu vědět. :) L.Holcrova@seznam.cz

Bez průvodce

(sy35, 14. 8. 2010 13:48)

Co se stane s návštěvníky, kteří dorazí na osmou, tedy vstoupí bez průvodce, ale v deset začíná úsek pouze organizovaných skupin - ty individuálné návštěvníky vyženou, nebo co?:-)

parkovné, atd....

(zzzzzzzz, 7. 8. 2010 22:30)

Parkovné je 7 zlotek/os.auto, vzhledem k vysoké návštěvností mají dobře podchycenu i spoustu parkovacích míst...byli jsme tam v týdnu-St. Namísto jsme dorazili po 15hod, prohlídka byla již po této hodině zdarma, s průvodcem je zpoplatněna. Doporučuji absolvovat prohlídku samostatně, je to lepší. Návštěvník se může v klidu zdržet déle v některém z bloků, než s průvodcem..... Brožury v českém jazyce nabízí tři a to v ceně od 5zl do 20zl. Všechny expozice, fotografie mají popsány v polštině, ang.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující »